DIAGNOSTYKA SILNIKA

 

"ZODIAK" AUTO SERWIS 

REJOWIEC  FABRYCZNY

tel. 514 84 92 84

     Od lat '80 ubiegłego wieku wyposaża się samochody w tzw. komputer pokładowy, który zawiaduje wieloma funkcjami auta (m.in. wtrysk paliwa, klimatyzacja, zapłon, ABS, w nowszych autach np. ESP).

     Diagnostyka komputerowa samochodu odbywa się w oparciu o dwie rzeczy - działanie urządzenia (komputera diagnostycznego, testera) i wiedzę diagnosty-mechanika. Komputer diagnostyczny może komunikować się

z pojazdem za pośrednictwem portu/gniazda diagnostycznego obecnego w większości aut. Test diagnostyczny samochodu polega na połączeniu systemu komputerowego

z procesorem komputera pokładowego, czujnikami i mikroczipami pojazdu. Komputer diagnostyczny rejestruje wszelkie występujące problemy lub usterki.

 

Kasowanie błędów, świecące kontrolki

 

     Gdy Twój samochód doznaje usterki lub przy zegarach zaczynają wyświetlać się

tzw. "czeki" (check light) pierwszym krokiem powinno być zeskanowanie pamięci komputera w celu zapisania kodów diagnostycznych usterek. Można wtedy wykasować istniejące błędy.

Należy pamiętać, że kontrolki mogą świecić się z różnych powodów. Gdy kontrolka miga, jest to sygnał, że z samochodem dzieje się coś bardzo poważnego i może to wpływać na bezpieczeństwo.

 

Kiedy jeszcze warto zrobić diagnostykę samochodu?

 

     Klienci zwracają się do diagnosty zwykle wtedy, gdy zaświecą im się kontrolki. Jednak warto to robić chociażby przy zakupie nowego lub używanego auta, gdyż badanie może ujawnić istniejące wady samochodu, w tym problemy z układem wydechowym, skrzynią biegów, zbiornikiem oleju i innymi systemami, które nie dają o sobie znać od razu.

 

Zapraszamy na test diagnostyczny na

Pogodną 2!

 

     Podpięcie komputera do samochodu trwa chwilę, sprawdzenie systemu w samochodzie również krótko, a największą zaletą tej metody jest to, że poświęcając niewiele czasu można zbadać samochód bardzo dokładnie.

Z pomocą samego komputera diagnostycznego można usunąć wiele usterek, problemów, wykasować błędy, ale także naprawić samochód w krótszym czasie, ponieważ diagnostyka komputerowa umożliwia celne trafienie

w sedno problemu.

 

Diagnostyka komputerowa - cena

Koszt usługi od 40 zł.

Czym jest diagnostyka komputerowa samochodu?

Created with Webwave CMS

Copyright 2019 "ZODIAK" Auto Serwis